Očima recruitera: Jak si vylepšit Linkedin profil

Zaměřte se na konkrétní jména či názvy, zejména co se týče instagramového profilu pro firmu či značku. Do uživatelského jména se vyplatí použít samotný název, protože pod ním vás budou moci lidé snadno najít. Pokud vkládáte fotografie a videa, dbejte na jejich profesionální kvalitu. Určitě to víte, ale ke všem fotografiím musíte mít platné autorské oprávnění, tzv. Open source fotobanky, ověřte si, že danou fotografii můžete bez omezení použít. V opačném případě po Vás může autor vymáhat nejen stažení fotografie, ale také tučné odškodné.

jak vytvořit dobrý profil životopisu

Pokud například vytvoříte nový motivační dopis vzor, ujistěte se, že jej přidáte na všechny portály, kde máte svůj životopis. Pokud reagujete na nabídku práce přes webové stránky společnosti nebo pracovní portál, obvykle automaticky dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Někdy je ale nutné potvrdit ještě e-mail, který vám automaticky přijde. Pokud se však hlásíte do společnosti přímo, měli byste dát souhlas se zpracováním osobních údajů jako součást vašeho životopisu. Životopis v angličtině by měl být jako v českém jazyce stručný, ale výstižný. Měl by obsahovat vaše osobní údaje, profesní zkušenosti, vzdělání, schopnosti a reference.

Základní body kvalitního CV:

Když píšete životopis, měli byste znát společnost, v níž chcete pracovat, a životopis ji strukturovat na míru. Kromě toho jsou i další věci, které můžete udělat, abyste předběhli konkurenci a upoutali pozornost potenciálního zaměstnavatele. LinkedIn zodpovědné hraní hazardních her je sociální síť, která slouží k navazování profesních vztahů. Na LinkedInu můžete vytvořit svůj profesní životopis a sdílet zde své zkušenosti, znalosti a úspěchy. Stojí za to tu informace udržovat relevantní a komunikovat s dalšími lidmi v oboru.

Osobní informace v životopise

Sekce Osobní dovednosti slouží k popsání osobnostních charakteristik, odborných, IT a jazykových dovedností. Osobní charakteristika není v CV nutná, ale je vhodné sám sebe několika větami popsat. Zdůrazněte ty vlastnosti, které jsou pro danou pozici důležité.

jak vytvořit dobrý profil životopisu

Nepřežeňte to s množstvím grafických prvků, méně někdy znamená více. Nepoužívejte více jak dva druhy písma a držte se klasicky černého textu na bílém papíře. ➡ Vyberte si dobře čitelný font, nejlépe ze základních písem, která jsou v MS Word dostupná. Nejprve se zamyslete nad strukturou svého CV a nezapomeňte na to, že jeho délka by neměla přesáhnout dvě A4. Jazyk a jeho úroveň dle evropského referenčního rámce (B2, C1 atd.), případně certifikát.

Premiér jel na nákup do Německa. Je tam levněji a mají větší balení, zjistil

Vše vyplňte, nasaďte si kolečko „open to work“ a přidávejte si recruitery ze zajímavých firem. Jestliže nemáte žádnou praxi v oboru, pracovní zkušenosti odsuňte dozadu. Pokud však za sebou máte stáž, brigádu, nebo dobrovolnictví v IT, dejte je samozřejmě na odiv v úvodu životopisu. Určitě se vyvarujte momentek, kdy jste seděli v baru s kamarády nebo případných mugshotů, když jste to v baru přehnali. Fotografie vytváří první dojem, a proto je třeba vybrat takovou, která je spíše formálnější a vystihuje Vás v profesionálním životě. Doporučujeme i před pohovorem zkontrolovat vaše fotografie na sociálních sítích, to co je pro kamarády nemusí být pro vašeho šéfa.

jak vytvořit dobrý profil životopisu

Nebojte se nechat prázdná místa pro přehlednější rozložení obsahu. “Kariérní růst, možnost podílet se na mezinárodních projektech, dynamické a různorodé pracovní prostředí a velmi atraktivní mzdové podmínky. To… Pokud se ale nehlásíte vyloženě na kreativní pozici grafika by měla být sice originální, ale decentní.

POSOUZENÍ CV A NÁVRH ÚPRAV Profesionální životopis za babku

Motivační dopis a jeho vzor najdete také na našich stránkách v Poradně – ZDE. Pokud budete vypisovat referenční osoby, zvolte jednu nebo dvě osoby z každé společnosti, kde jste pracovali. Pokud se chcete nejprve o psaní dobrý profil životopisu dovědět více prosím pokračujte ve čtení. „Po rodičovské pro mě bylo velmi těžké se rychle zorientovat, kde najít kvalitní nabídku pozic, co dnes zajímá personalisty a jaká je konkurence v oboru.

Placené mají obvykle možnost výběru z více šablon, pokud se chcete odlišit a nemít nejběžnější formy CV, můžete zkusit například cvapp.cz. Základní školu není potřeba uvádět, ta do CV patří jen v případě, že se jedná o vaše jediné dokončené vzdělání. Videoživotopis má jednu podstatnou výhodu, ukáže vás personalistovi. Ten hned vidí vaši řeč těla, způsob vyjadřování, schopnosti prezentovat se a další. Pokud máte tyto schopnosti na vysoké úrovni, je videoživotopis skvělý způsob, jak u personalisty nahnat body a zaujmout. Obvykle bývá doplňkem ke strukturovanému CV, který ale může podstatně zvýšit vaše šance zaujmout personalistu.